Či je leto, či je zima, u nás bude stále príma.   +421 42 4111 266

Či je leto, či je zima, u nás bude stále príma!

Nakoľko sa náš hotel nachádza na hraniciach Česka a Slovenska, a teda aj Valašska, Beskýd a Javorníkov, môžete sa rozhodnúť pre výlety a aktivity na oboch stranách. Ak neviete, kam ísť, s výberom vám pomôže aj personál na recepcii. Recepcia vám ochotne požičia aj paličky na Nordicwalking, či uschová bicykel. K dispozícií ohnisko pre opekačky. Ak sa rozhodnete pre aktivity v teréne a výlety, ponúkame zopár tipov:

 

 

Výlety smerom na Slovensko:

 

Rázovitá obec Lazy pod Makytou, v ktorej sa pravidelne konajú rôzne spoločenské a kultúrne udalosti (fašiangy, bály, zábavy, muzika). V obci je katolícky aj evanjelický kostol, potraviny, kultúrny dom. Súčasťou obce je aj časť Mladoňov, v ktorej sa nachádza pamätník SNP.

 

Dujkov mlyn v obci Dohňany, ktorý je zrekonštruovaný a približuje tradičné remeslá v tejto oblasti.

 

Drevená Rozhľadňa v Dohňanoch, z ktorej vidieť českú aj slovenskú stranu.

 

Púchov, mesto, v ktorom je možné sa športovo aj kultúrne vyžiť. Púchov pravidelne organizuje koncerty na námestí, tradičné jarmoky, športové súťaže a v jeho okolí sa nachádza viacero turistických atrakcií a trás. Zaujímavé tipy na akcie nájdete aj na tomto linku.

 

Stratená obchodná cesta pohraničia, ktorá umožňuje spoznať viaceré kultúrne miesta na slovenskej ale aj českej strane.

 

Kúpele v Nimnici a ich okolie, Nimnická priehrada. Spravte si výlet do areálu kúpeľov, prípadne romantickú prechádzku po priehrade.

 

Viaceré zrúcaniny hradov, ktoré sú v celom okolí, odporúčame najmä Považský hrad, hrad Lednica, Vršatský hrad s turistikami v okolí, hrad Hričov s turistikou alebo zrúcaninu hradu Súľov v Súľovských skalách, pričom aj tu je možné spraviť si turistiku.

 

Turistika v Manínskej tiesňave, ktorá je nenáročná a zvládnu ju aj rodiny s deťmi.

 

Kúpeľné mestá Rajecké Teplice a Trenčianske Teplice.

 

Trenčín, Trenčiansky hrad a historické námestie, viac info na www.trencin.sk.

 

Sklárske múzeum v Lednických Rovniach, ktoré sa nachádza v starom zámku obklopenom parkom a záhradami.

 

Turistiky zo slovenskej strany nájdete na tomto linku.

 

Určite nevynechajte tieto lokality:

  • Turistická oblasť Kohútka - Javorníky (913 m n. m. - cca 5,9 km ) je oblasťou, ktorú ročne navštívi cca 150 000 návštevníkov. Jedná sa o rôzne cieľové skupiny - od lyžiarov, vyznávačov bežeckého lyžovania, peších turistov, cykloturistov až po ľudí, ktorí chcú iba vidieť prekrásnu prírodu tohto kúta, ktorý spája lesy dvoch republík - Slovenskej a Českej.
  • Veľký Javorník 1071 m n. m.
  • Malý Javorník 1019 m n. m.
  • Hora Makyta  923 m.n. m.
  • Portáš 930 m n. m.

 

 

Výlety smerom na Česko:

 

Keďže ide o hraničné pásmo, turistiky na spomenuté kopce je možné realizovať z oboch strán, je len na vás, ktorú trasu si vyberiete. Zoznam turistických trás nájdete na tomto linku.

 

Balaton u Nového Hrozenkova, vzdialený cca 14,5 km od hotela. Ide o prírodnú nádrž o rozlohe 9,5 ha medzi Novým Hrozenkovom a Karolínkou. Ponúka pieskové aj trávnaté pláže, bufet, sprchy, WC, volejbalové ihrisko a ihrisko pre deti, skokanský mostík a možné je tiež loviť ryby.

 

Rozhľadňa Čubův kopec, ktorá je cca 15,8 km od hotela bicyklom, autom 22 km.

 

Bike park Kyčerka, cca 22 km od Hotela Javorník. Areál má viac ako 7,2 kilometrov tratí ako pre začiatočníkov tak pre bajkerov.

 

Jaskyňa Hladomorna, od hotela sa nachádza cca 22 km, dostupná je autom aj na bicykli.

 

Valašská krajina je neobyčajne pestrá. Lesy, kopce, lúky, pôvodné dedinské drevenice a skaly vás určite upútajú a zaručia pekné výlety. K najznámejším a najnavštevovanejším miestam patria určite Čertovy skály u Lidečka (cca 27 km) a Pulčínske skály (cca 28 km).

 

Nevynechajte ani najkrajšiu ZOO v rámci Slovenskej a Českej republiky ZOO Lešná. Návštevu si užijú nielen tí najmenší, ale aj dospeláci. ZOO sa nachádza cca 57 km od hotela.

 

Návšteva Valašska - tento kraj je veľmi bohatý na skanzeny a prírodné úkazy. Je možné spoznať ho na bicykli, alebo na koňoch. V prípade záujmu vám výlet do Valašska zorganizujeme my, stačí sa spýtať na recepcii alebo telefonicky na +421 424 111 266. Inšpirujte sa na výlet už teraz! Lokalita sa nachádza do 40 km od hotela.